gtag('config', 'AW-739487636'); gtag_report_conversion

MU Michał Urbańczyk

kontakt: 509-400-054 

mucrochetwithlove@gmail.com 

 

Praca na sznurku to nie lada wyzwanie dla szydełka. Ciasne sploty, dużo mniejszy poślizg niż przy pracy włóczką - wszystko to sprawia, że szydełko do sznurka musi być wytrzymałe. Najmocniejsze gatunki drewna z którego wykonane są szydełka minimalizują ryzyko pęknięcia. Drewno z takich drzewa jak dąb, buk czy cis od dawna używane było do wykonywania najbardziej odpowiedzialnych narzędzi. Dziś możemy cieszyć się szydełkami do sznurka wykonanymi z tych gatunków. 

Niepowtarzalne szydełka do sznurka

Wszystkie moje szydełka wykonywane są z dbałością o każdy detal. Konserwując je olejem lnianym i woskiem pszczelim nadaje im gładkość i poślizg, tak ważny przy pracy na sznurku. Aby dłużej cieszyć się wygodną pracą szydełkiem na sznurku warto zaopatrzyć się też w pastę do konserwacji szydełek aby regularnie smarować nią haczyk po zakończonej pracy. 

Szydełko do sznurka -twarde i wytrzymałe

Szydełka do dziergania sznurka z dębu, buku i inne

Szydełko do sznurka musi być wytrzymałe i mocne dlatego do tego rodzaju prac proponujemy szydełka z takich gatunków drzew jak min. buk, dąb, cis oraz np. czereśnia. Sprawdzaliśmy nasze szydełka w pracy ze sznurkiem i rekomendujemy do pracy ze sznurkiem szydełka od 8mm. Cieńsze mogą nie wytrzymać ciasnych splotów itp. Aby długo cieszyć się swoim szydełkiem zalecamy unikanie przeciągania oczek "na siłę". Dobór szydełka do grubości sznurka może zależeć od konkretnego wzoru/robótki ale orientacyjnie można przyjąć, że do sznurka 3mm odpowiednie będzie szydełko 8mm zaś do sznurka 5mm sprawdzi się szydełko w rozmiarze 10mm.

Szydełka drewniane ręcznie robione idealne do szydełkowania